Skinnarebo

G&CC

Oldboys Torsdagstävling

Startlisa & resultat

Starttider 07 06

 

Resultat 06 22

Resultat 06 08

Resultat 06 01

Resultat 05 18

Torsdagen 11/5 Inställd pga otjänlig väderlek

 Resultat 05 04

Resultat 04 27

Resultat 04 20

Resultat   Onsdagen den   30 / 11

Skinnarebo Oldboys, Höstcup på Götaström

1 Lars Ekerheim 72, 2 Bengt Holmqvist 72, 3 Tomas Gamlén 79

4 Gunnar Danielsson 80, 5 Göran Artursson 81

Resultat   Torsdagen den   27 / 10

Skinnarebo Oldboys, Höstcup

Klass A. 1)Conny Davidsson 69, 2)Krister Rundberg 71, 3) Gunnar Osbeck 74, 4)Sören Fagerberg 76, 5)Rolf Hjärtkvist 77

Klass B. 1)Leif Sternklint 71, 2)Bernt Lewinson 72,3) Gunnar Folkesson 75, 4) Lars Ekerheim 76, 5)Tomas Gamlén 77

Klass C. 1) Ove Florin 70, 2) Bengt Holmquist 72, 3) Göran Arthursson 76

 

                 Resultat   Torsdagen den   20 / 10
                 
Klass A Slag Klass B Slag Klass C Slag
1 Christer Ahnström 67 1 Leif Sternklint 70 1 Bengt Holmquist 78
2 Gunnar Osbeck 70 2 Bernt Lewinson 74 2 Ove Florin 78
3 Rolf Hjärtkvist 73 3 Evert Lundkvist 76 3 Göran Arthursson 84
4 P-O Persson 74 4 Tomas Gamlén 77  
5 Bo Hallman 75 5 Evert Almquist 78  

Resultat 10 13 

 

Resultat 10 06

 

Resultat 09 22

 

Resultat 09 15

 

Resultat 09 08

 

Resultat 09 01

 

Resultat 08 25

 

Resultat 08 18

 

 Resultat 08 11

 

 Resultat 08 04

 

Resultat 07 28

 

Resultat 07 21 

 

Resultat 07 07

 

Resultat 06 30

 

 Resultat 06 23

 

Resultat 06 09

 

Resultat 05 26

 

Resultat 05 19

 

Resultat 05 12 

 

 Resultat 04 28

Resultat 04 21

                          Starttider    Torsdagen den  27/ 4
       
08,00 Erland Hällstorp 09,36 Gunnar Folkesson
  Calle Lundin   Ulf Landen
  Peter Matussek   John Gandrup
       
08,08 Göran R Johansson 09,44 Christer Ahnström
  Bo Berntsson   Börje Blomgren
  Bil   Björn Åstrand
       
08,16 Bill Högberg 09,52 Anders Jacobsson
  Kent Karlsson   Thomas Lindahl
  Leif Magnusson   Bengt Melin
       
08,24 Jonny Carlsson 10,00 S-O Carlsson
  Claes Josefsson   Reino Ojala
  Göran Karlsson   Lars Svensson
       
08,32 Göran Högberg 10,08 Bernt Lewinson
  Sören Fagerberg   Oskar Jonsson
  Kennet Svensson   Tomas Gamlen
       
08,40 Rolf Hjärtkvist 10,16 Wåge Dahl
  Gunnar Danielsson   B Magnusson
  Vincent Birgersson   Bengt Holmquist
       
08,48 Olle Söderlind 10,24 Ove Florin
  Åke Lantz   Staffan Brånedal
  Stefan Schön   Göran Fransson
       
08,56 Ulf Kvick 10,32 Bengt Karlsson
  Kenth Fasth   Ingemar Axelsson
  Nils Appelberg   Bo Gustavsson
       
09,04 C-M Gustafsson 10,40 Conny Davidsson
  Rolf Gustafson   Leif Sternklint
  J-O Lindsten   Bo  Johansson
       
09,12 Bo Hallman 10,48 Måns Larsson
  Lennart Svensson   Alf Peterson
  Sigvard Linder    
       
09,20 Hans Stark 10,56  
  Gunnar Osbeck    
  Åke Andersson    
       
09,28 Lennart Engdahl 11,04  
  J-O Svensson    
  Kenneth Claesson